Hvordan gi Connect HRM support tilgang til ditt Visma.net miljø i en begrenset periode

I noen tilfeller har vi behov for tilgang til ditt Visma.net miljø for å kunne bistå deg med å løse en supportsak eller lignende. Du kan derfor gi en bestemt Connect HRM konsulent tilgang i en begrenset periode. Når tilgangen utløper, mister supportkonsulenten automatisk tilgang til ditt Visma.net miljø. På denne måten slipper du å fjerne tilgangen igjen når saken er løst, og kan forsikre deg om at kun de du ønsker har tilgang til ditt Visma.net miljø.

 

Gå til http://admin-user-access.visma.net/ og klikk på Supportbruker i venstre rute, deretter klikker du på Legg til Supportbruker.

Trykk på bildet for å gjøre det større
Søk deretter opp konsulenten du ønsker å gi supporttilgang, og klikk på ruten til venstre for hen og deretter lagre.
Trykk på bildet for å gjøre det større

Brukeren vil deretter ligge i liste under supportbrukere i venstre rubikk i Visma.net Admin.

Når du har lagt til en bruker som supportbruker, så tildeler support selv de rollene som trengs til aktuelt firma

Brukeren fjernes automatisk etter 7 dager. Dette kan endres ved å klikke på brukeren og i fanen Informasjon endre dato ved «Støttetilgang til».

Hva kan vi hjelpe deg med?